לא עוזבת ת'עיר

#8

שלמה ארצי שר את זה לפני, בסדר, גם לקיסריה הוא הגיע לפני, אבל בואו ננתח רגע את שורת הפזמון המצליחה

"לא עוזב את העיר עבור אף אחד, אנחנו שניים תמיד, בינינו אלוהים אחד".. אוקי אז כשהיינו שניים סבבה, וגם עם אלוהים אחד הסתדרנו בדירת שלושה וחצי חדרים, אבל ארבעה זה כבר קשה לנו. ואנחנו עם העיר הזאת בדיאלוג כזה של לעזוב אותה או להתחתן איתה וכבר מכירים ומלא שנים ביחד, אבל כמו שכתבתי אני בשיר באלבום האחרון "חצי עיניים זה אני או העיר/ שכבר עזבה אותנו". אז אולי לשלמה יש את הפריבילגיה לעזוב את העיר, אבל זמרות כמוני, העיר עזבה אותם, דחקה אותם, אמרה להם יאללה.

ואנחנו לא באמת יודעים מה אנחנו מחפשים או שיודעים וזה כל כך ספציפי שנדמה שאין. ואז אתה פותח את אתרי חיפוש הדירות, נגיד 'יד 2' ואתה מגיע לכל מיני מקומות, אפילו נגיד שווים ונחשבים, עם גינות נניח ירוקות, אבל הבתים שלהם עם חלונות קטנים ודקלים ננסיים בחצר ואתה אומר 'אנשים אשכרה גרים פה'? ואתה מסתכל לכל מיני חצרות ויודע שאת החצרות השוות אתה לא רואה מכאן, כמו שאת המרפסות השוות אתה לא רואה מהרחוב בתל אביב. ושיהיה נעים ואנשים טובים אבל שלא יתערבו לנו בחיים ושלא נרגיש מוזרים, למרות שאנחנו לא טבעונים אפילו, סתם שמאלנים.

ואתה מסתובב בשכונה רגע לפני שבעל הבית שקבעת איתו מגיע ואתה מדמיין איך תסתובב פה עם הילדים אחה"צ, והמכולת נראית לך עם מחירים הוגנים ויש מלא חניה, אבל אז אתה רואה את מה שהוא הבטיח לך והילדה שלך תוך כדי הסיור בבית צועקת 'החוצה החוצה' כאילו היא קוראת לי את המחשבות, וארבעים מעלות בחוץ אז מי רוצה בכלל להסתובב בעאלק-פסטורליה-הזו וברור שרצים למזגן אחרי הגן. והחומות גבוהות והדשא סינטטי והגן שעשועים עצוב. ותל אביב אהובתי, אני חוזרים אלייך בינתיים, למרות שכבר החלטנו.

ואם מתחילים בשלמה אז צריך גם לסיים איתו ותודו שלא יגעתם שההמשך הוא:

"ואחר כך משום שתכלת/ הרדיו מעודד

רק סימני החוף/ מעוררים ספק.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us